- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníJak na křišťálově čistou vodu

Jak na křišťálově čistou vodu

Koupací sezóna až sedm měsíců v roce vyžaduje od bazénu na zahradě neustálou dokonalou připravenost na vodní sporty, relaxaci, zábavu a radovánky. Abychom si pobyt v bazénu užili všichni naplno, je pro nás kromě příjemné teploty vody stejně důležitá i její čistota a zdravotní nezávadnost.

Během horkého léta, kdy trávíme v bazénu celé hodiny, se do vody logicky dostává také množství nečistot. Z části za to může spád z okolí jako je prach, utopený hmyz, tráva nebo listy a pyl z okolní zeleně. Zaznamenat můžeme ale také mastné stopy opalovacích krémů. A zdaleka nezůstává jen u nečistot viditelných pouhým okem. Dalším nepřítelem dokonalé bazénové vody jsou totiž také bakterie a řasy. Jak tedy pro snadné čištění a dezinfekci bazénové vody?

Filtrace vody je základ

Písková filtrace je základem systému pro dosažení a udržení kvalitní, čisté a zdravotně nezávadné vody. Vodu zbavuje nečistot po vzoru přírody – filtruje ji, jak název napovídá, přes pískovou náplň. Při výběru vhodného modelu je rozhodujícím faktorem především objem bazénu. Ten určuje požadovaný výkon čerpadla, aby filtrace probíhala efektivně. Filtrace by měla celý obsah bazénu zvládnout přefiltrovat za 3-4 hodiny. Aby svou funkci mohla plnit dokonale, pískovou náplň alespoň jednou za 14 dní jednoduše propláchneme a po každých 2 sezónách vyměníme za novou. Pro filtraci vody v některých typech malých nadzemních bazénů ale postačí filtrace kartušová, která zachycuje mechanické nečistoty na filtrační vložce.

Nechte to na nich, pracují samostatně

„Spoléhat se jen na práci filtrace pro dokonale čistý bazén nestačí. Stěny i dno bazénu proto pravidelně zbavuje mechanických nečistot a nánosů bazénový vysavač. Bez něj by se udržovala bazénová voda v dokonalé kondici jen stěží,“ vysvětluje Kateřina Tyrpeklová, produktová manažerka společnosti Mountfield. Pro luxusně zapuštěné bazény a další typy bazénů s větší plochou jsou ideální automatické bazénové vysavače. Díky moderním technologiím zvládají nejefektivněji dbát o čistotu dna i stěn bazénu. Stačí je do vody vložit a zcela samostatně i v době naší nepřítomnosti celý bazén tiše přebrázdí a následně se automaticky vypnou. Mají programovatelnou řídící jednotku pro volbu optimálního režimu, nečistoty včetně mikročástic sbírají do integrovaného koše.

Aerial. Girl resting in a metal frame pool with inflatable toys. Summer leisure and fun concept. Frame pool stand on a green grass lawn. Top view from drone.

Variantou pro nadzemní a menší zapuštěné bazény jsou vysavače poloautomatické. Zbaví dno (některé modely i stěny) bazénu nežádoucích nečistot. Jednoduše i bez použití nářadí je připojíme k pískové filtraci, její sílu využívají k nasávání vody ik pohybu po dně bazénu (síla sání narůstá s výkonem pískové filtrace). K bazénu se vyplatí mít po ruce kdykoli také některou z nabízených síťek s teleskopickou násadou. Listí nebo usazeninu můžeme díky nim snadno kdykoli vyčistit a není třeba hned do akce povolávat vysavač.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek