- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníMáte mravence v domácnosti? Takto si s nimi poradíte účinně, levně a...

Máte mravence v domácnosti? Takto si s nimi poradíte účinně, levně a bez chemie

I vám se do domácnosti prvními horkými dny dostali mravenci? Nic příjemného. I když na internetu naleznete velké množství návodů, jak s nimi vybabrat, ne všechny ve skutečnosti fungují. Nabízíme vám několik jednoduchých a levných metod, které neohrozí vaše prostředí a ochrání jej před nepříjemnými společníky.

Ocet a voda

Desky, skříňky a jakákoli jiná místa, kde jste zpozorovali mravence, otřete nebo postříkejte směsí bílého octa a vody v poměru 50:50. Postup opakujte vícekrát denně, dokud tam mravenci budou. Ocet je kromě přirozeného odpuzovače mravenců také skvělým univerzálním čistícím prostředkem. Takže máte dva v jednom.

Proč a jak funguje ocet proti mravencům?

Mravenci nesnášejí pach octa a navíc – ocet odstraňuje pachové stopy, které si mravenci zanechávají, aby znali trasy. Když mravenci chvíli sledujete, všimnete si, že všichni jdou do vašeho domu iz něj stejnou cestou. Pokud eliminujete jejich pachové stopy, ztratí orientaci.
Nepoužívejte ocet na desky z přírodního kamene.

Přečtěte si také
7 tipů proti škůdcům v zahradě bez chemie
Křída

Snad nejznámější metoda na ochranu domácnosti před mravenci. Před místem, kde mravenci vstupují do vašeho domova nakreslete čáru křídou. Působí to jako bariéra, kterou nepřekročí. Pravidelně obnovujte křídovou čáru, aby fungovala i nadále.

Proč a jak funguje křída proti mravencům?

Neexistuje žádné vědecké vysvětlení. Někteří si myslí, že je to proto, že mravencům se nelíbí uhličitan vápenatý v křídě. Jiní předpokládají, že je to proto, že křídová linie přerušuje jejich pachové stopy. Ať už je důvod jakýkoli, je mnoho svědků, že tento trik skutečně funguje. Takovou ochranu před mravenci můžete svěřit do rukou i dětem.

Myrmica rubra Common Red Ant And Black Bean Aphid Insects. Digitally Enhanced Photograph.

Borax

Smíchejte stejné díly boraxu a sirupu nebo cukru. Potom směs umístěte na místo, kde ji najdou mravenci. Máte-li malé děti nebo domácí mazlíčky, zajistěte, aby k tomu neměli přístup. Směs je sice přírodní, ale toxická.

Proč a jak funguje borax proti mravencům?

Borax po konzumaci poškozuje trávicí systém mravenců a jejich vnější kostru.

Byliny, koření a éterické oleje

Formica Polyctena European Red Wood Ant Insect. Digitally Enhanced Photograph.

Na místo, kde jste mravenci viděli, nasypte skořici, mátu, chilli papričky, pepř, kajenský pepř, hřebíček nebo česnek. Stejným způsobem pak ošetřujte základy svého domu. Ideální je chránit první vstupní bod do vaší domácnosti. V panelácích se do bytů dostávají často z balkonů, spárami pod okny, ale i přes stoupačky. K odrazení mravenců pomáhá také umístění bobkových listů do skříněk, zásuvek a nádob.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek