- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníMalované stropy jsou velkým hitem, je však třeba vědět, jak na to

Malované stropy jsou velkým hitem, je však třeba vědět, jak na to

Uvažovali jste někdy o tom, že vymalujete stropy v pokojích jinou barvou než bílou? Různobarevné stropy jsou oblíbené, dokonce designéři tvrdí, že se nemusíme bát ani výraznějších řešení. Mají sílu nahradit hlavní „akcentovou“ stěnu, zavést do jinak monochromatické místnosti barvu a vytvořit správnou atmosféru.

I když dnes se mluví o namalovaných stropech jako o horkém trendu, není to úplně tak. Je to jednoduše vývoj prostorového designu. Malování stropu je ve skutečnosti stará tradice. Existuje celá řada inspirací, jak přeměnit „pátou stěnu“ na hlavní poutač místnosti a dát jí dosud nepoznanou funkci.

Vymalujte horní část pokoje spolu se stropem, pohrajete si s jejími proporcemi

Máte-li nízké stropy, které vyvolávají příliš stísňující pocit nebo
naopak – příliš vysoké a neútulné, proporce upravíte zabarvením horní části místnosti a stropu. Vysoký strop je obvykle skvělá věc, ale v úzké chodbě může působit nepříjemně. Chcete-li opticky snížit výšku stropu, namalujte strop tmavší barvou, například sytou zelenou nebo sytou punčovou a také namalujte i horních 20-30 centimetrů stěn. Výsledek bude fascinující, prostor bude okamžitě působit útulněji. Naopak nízký strop „otevřete“ použitím světle modré nebo světle fialové. Bude působit jako nekonečná obloha.

Interior design of living room at nice scandinavian apartment with stylish furnitures and elegant accessories. Modern home decor. Template.

Vytvořte dekorativní strop s pruhy

Ani stropy nemusí být jednobarevné. Chcete-li svůj prostor osvěžit barvou, žádný nápad není tak populární jako pruhované stěny. Samozřejmě, pruhy lze použít také na stropy, čímž vytvoříte dramatický prvek nad hlavou.

Vaši domácnost oživí drobný detail. Vyzkoušejte změnit zárubně
Zdobení barevnými pásy však vyžaduje pečlivé plánování, protože zdůrazní nedokonalosti, od nerovných čar až po nerovnoměrné proporce.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek