- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníI tapeta může změnit atmosféru! Světlý a uklidňující interiér s odkazy na...

I tapeta může změnit atmosféru! Světlý a uklidňující interiér s odkazy na přírodu

Majitelka bytu na okraji Liberce si přála interiér ve světlých barvách a materiály, které by odkazovaly na splynutí prostoru s přírodou. Kromě pocitu prostornosti a čistoty, který vzniká díky citlivému přístupu designéra Josefa Trakala, v bytě hrají důležitou roli také působivá tapeta a obraz. Na obou je příroda a snivá mlha.

Základem interiéru je bílá barva, kombinovaná s dubovým dekorem. Tuto kombinaci naleznete všude – od vstupu do bytu až po ložnici. Doplňkovou barvou je šedá, kterou designér použil především na závěsy a na gauč. Nejdůležitější ideou byly co nejčistší detaily nábytku, aby nerušily požadovanou jednoduchost, na druhé straně byt neměl působit fádně. Součástí obývacího pokoje je kuchyň s pracovním ostrůvkem, který může sloužit také jako barový pult. Na tento ostrůvek je přímo napojena stolová deska.

Stůl s kovovou nohou je napojen na ostrůvek

„Deska stolu měla původně pomyslně levitovat a měla být skleněná, ale majitelka nakonec vsadila na bílou kovovou konstrukci kombinovanou s dřevěnou deskou stolu,“ vysvětluje autor návrhu. V každém případě i bílá rámová „noha“ stolu působí elegantně a zajímavě doplňuje kruhové tvary konferenčního stolku a svítidel.

Moderní severský interiér v bílé a hnědé s designovým nábytkem
Betonová zástěna za kuchyňskou linkou ladí s působivým obrazem visutého mostu v mlhavém lese. Zdroj: Jakub Klima, Josef Trakal

Na stěně nad gaučem jsou umístěny police na květiny, které spojenou kuchyni s obývákem ještě více zútulňují. Betonová zástěna za kuchyňskou linkou ladí s působivým obrazem visutého mostu v mlhavém lese.

Bílá rámová „noha“ na jídelním stole
Bílá rámová „noha“ stolu působí elegantně a zajímavě doplňuje kruhové tvary konferenčního stolku a svítidel. Zdroj: Daniel Zuzánek

Ložnici dominuje „Mlha nad lesem“

Atmosféra z obrazu v kuchyni je zesílená v ložnici. V záhlaví postele je totiž originální tapeta Rebelwalls „Mlha nad lesem“. V jednoduché ložnici naleznete šatní skříň s posuvnými dveřmi, která působí jako uzavřená stěna a komodu s policovou sestavou. Dominantou je masivní postel s nočními stolky bez nožiček a působivými nočními lampami. Za povšimnutí stojí i hra s texturami a vrstvení – ať už v rámci bytových textilií nebo doplňků jako jsou svícny či věšáky v chodbě.

Originální, ekologické i prospěšné

Jozef Trakal při svých projektech rád používá lokální zdroje. Kuchyňské židle jsou od české firmy TON, osvětlení je od liberecké firmy Severské světlo. V chodbě jsou použity věšáky LOGS od firmy TON. Tyto věšáky jsou speciálně tím, že je vytvářejí klienti chráněné dílny ze zbytků z výroby židlí. Takže řešení, které je nejen originální, ekologické, ale také prospěšné. Koupelna a WC byly realizovány developerem již jako součást prodávaného bytu.

Shot of a young woman tidying her househttp://195.154.178.81/DATA/i_collage/pi/shoots/783499.jpg

Moderní severský interiér v bílé a hnědé s designovým nábytkem
Nejdůležitější ideou byly co nejčistší detaily nábytku, aby nerušily požadovanou jednoduchost, na druhé straně byt neměl působit fádně. Zdroj: Jakub Klima, Josef Trakal

Spokojená majitelka je tou nejlepší vizitkou

„Už po první informativní schůzce s panem Trakalem jsem byla přesvědčena, že rozumí mým představám o vzhledu budoucího interiéru. Oceňuji profesionální přístup, příjemné vystupování, rychlé a spolehlivé jednání.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek