- Komerční sdělení -finance
DomůStavbaZelená domácnostem: Dotace na kotel na biomasu v bytovce

Zelená domácnostem: Dotace na kotel na biomasu v bytovce

I bytové domy mohou získat dotaci z programu Zelená domácnostem II, chtějí-li využívat kotel na biomasu. Jedná se o kotle spalující některou formu dřevní hmoty – pelety, brikety, štěpku; a také kotle zplyňující dřevo (tzv. dřevozplyňující kotle).

Pokud se vaše bytovka chce ucházet o dotaci na kotel na biomasu, budete nejprve potřebovat energetický audit. Ten navrhne, jak energii šetřit, a teprve ve druhém kroku může dojít k instalaci kotle na biomasu. I dřevní biomasa se řadí k obnovitelným zdrojům energie.

Zelená domácnostem – základní informace o dotaci na kotle na biomasu pro bytové domy

Kolik: 616 eur krát počet bytů v obytném domě
Jaká budova: bytový dům mimo Bratislavský samosprávný kraj
K čemu: kotel na biomasu
Kdo: společenství vlastníků
Kolik můžete získat

V rámci programu Zelená domácnostem II můžete získat podporu 80 eur na kW instalovaného výkonu kotle na biomasu, nejvýše 7 kW na jeden byt. Ukažme si to na příkladu.

Cityscape of a modern residential area with apartment buildings, new green urban landscape in the city

Pokud máte v domě například 8 bytů, tak horní hranice podpory je 80x7x8 a to je 4480 eur. Tuto cenu můžete ještě navýšit o deset procent, a to v případě, že bytový dům stojí v oblasti, kde není centralizované zásobování teplem. Tehdy je horní hranice podpory 88 eur na kW a tedy vezmeme-li zmíněný příklad s bytovým domem, kde je osm bytů, horní hranice podpory bude 4928 eur.

Dotace se vztahuje nejen na samotný kotel, ale také na související práce a materiál, například – hořák, zásobník pelet, akumulační zásobník vody, oběhové čerpadlo, expanzní nádoba, ventily, ale i montážní práce a revize potřebné k uvedení kotle do provozu. Tak jako u všech dotací z programu Zelená domácnostem, místo instalace zařízení nemůže být v Bratislavském samosprávném kraji.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek