- Komerční sdělení -finance
DomůHobbyNejen do koupele! Věděli jste, že epsomská sůl dokáže pomoci i vašim...

Nejen do koupele! Věděli jste, že epsomská sůl dokáže pomoci i vašim rostlinám?

Epsomská sůl, které se používá do koupele, je cenným zdrojem hořčíku. Právě proto se koupele s touto solí používají k regeneraci a uvolnění svalů po náročném tréninku či jiné fyzické aktivitě. Rovněž je oblíbená iv kosmetice. Tušili jste ale, že prospívá i rostlinám? Proč a jak ji použít v zahradě?

Epsomská sůl v zahradnictví není ničím novým, i když dnes její výhody při pěstování rostlin zná jen málokdo. Nejvyšší čas připomenout si je! Ve skutečnosti toto dobře střežené tajemství existuje již po mnoho generací a opravdu funguje.

Nepodceňujte výživu rostlin! Jaké živiny rostliny potřebují a čím je přihnojit, aby se jim dařilo?

Proč je epsomská sůl dobrá pro rostliny

Existují relevantní důvody, proč dopřát pozitiva z epsem soli i rostlinám. Epsomská sůl podporuje kvetení květin a zlepšuje zdravé zbarvení rostlin. Podporuje také bohatší a hustší růst. Epsomská sůl se skládá z hydratovaného síranu hořečnatého (hořčík a síra), který je důležitý pro zdravý růst rostlin. Hořčík umožňuje rostlinám lépe přijímat cenné živiny, především dusík a fosfor. Pomáhá také při tvorbě chlorofylu, který je životně důležitý pro fotosyntézu. Kromě toho, hořčík výrazně zlepšuje schopnost rostliny tvořit květiny a plody.

Epsom bath salt on wooden board

Jak použít epsom sůl v zahradě

Máte-li půdu chudou na hořčík, přidání epsomské soli zlepší její kvalitu. Na rozdíl od většiny komerčních hnojiv při použití epsem soli hrozí jen minimální nebezpečí, že byste to s jejím použitím přehnali. Epsomskou sůl je bezpečné použít pro téměř všechny zahradní rostliny.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek